Aktualizovat „pages/students/2019/michal_stromko/vp2021/dokumentacia/documentacion.md“

This commit is contained in:
Michal Stromko 2021-05-02 10:02:07 +00:00
parent 8a75765281
commit e32243c759

View File

@ -177,11 +177,22 @@ Ako poslednú úlohu v ACS som pridal spojenie stránky ZP Wiki s ASC. Vytvoreni
![prepojenie_stranky](img/prepojenie_stranky.png) ![prepojenie_stranky](img/prepojenie_stranky.png)
## Azure Blob
       Pre porovnanie fungovania Azure Cognitive Search so zdrojom SQL databáza som vytvoril vyhľadávanie pomocou Blob storage. V prvom kroku som si vytvoril Blob storage. Následne som vytvoril **Container** do ktorého som nahral všetky *README* súbory zo stránky.
       V druhom kroku som si vytvoril nový ACS. V tomto ACS som vytvoril index, ktorý som spojil s Blob storage. Po tomto vytvoréní som začal vyhľadávanie.
       Po zadaní rôzneho parametra som zistil že vyhľadávanie podľa Blob storage je jednoduchšie, pretože nemusím vytvárať žiadnu datbázu ani tabuľku. Vyhľadávanie funguje na princípe hľadania reťazcov v súboroch README.
## Záver ## Záver
       Pri vypracovávaní zadania na predmet Vedecký projekt som sa strtol s veľkým množstvom prekážok. Najväčšou prekážkou pre mňa bolo pochopenie fungovania Porálu **Microsft Azure**. Musel som pochopiť to, aký treba zvoliť postup pre vytvorenie takéhoto vyhľadávania. Veľa krát sa mi stala situácia že postup vytvorenia napríklad ASC sa menil každý týždeň. To znamená že pri takto rýchlej zmene vytvorenie ASC vznikali chyby. Takéto chyby som zaznamenal medzi návami aplikácii. Chcel som prepojiť Azure Blob s ACS a nefugovalo mi to zd dôvodu že Azure Blob musle mať v názve jedno písmenon veľké a ACS takýto názov s veľkým písmenon nepodporuje. Z toho dôvodu som zvolil postup vytvorenia SQL databázy, ktorá takýto problém nemá.        Pri vypracovávaní zadania na predmet Vedecký projekt som sa strtol s veľkým množstvom prekážok. Najväčšou prekážkou pre mňa bolo pochopenie fungovania Porálu **Microsft Azure**. Musel som pochopiť to, aký treba zvoliť postup pre vytvorenie takéhoto vyhľadávania. Veľa krát sa mi stala situácia že postup vytvorenia napríklad ACS sa menil každý týždeň. To znamená že pri takto rýchlej zmene vytvorenia ACS vznikali chyby. Takéto chyby som zaznamenal aj medzi aplikáciami. Chcel som prepojiť Azure Blob s ACS a nefugovalo mi to zd dôvodu že Azure Blob musle mať v názve jedno písmenon veľké a ACS takýto názov s veľkým písmenon nepodporuje. Z toho dôvodu som zvolil postup vytvorenia SQL databázy, ktorá takýto problém nemá.
       Momentálny stav vypracovania tohto projektu je v stave kedy mám vytvorenú funkčnú databázu s dátami o študentoch a dokážem pomocou ACS v tejto databáze vyhľadávať. Viem vyhľadať informácie o jednom študentovi, ale aj o viacerých naraz. Výhodou vyhľadávania na portály je to že stačí napísať reťazec znakov a systém automaticky napíše json skript, ktorý spustí.        Momentálny stav vypracovania tohto projektu je v stave kedy mám vytvorenú funkčnú databázu s dátami o študentoch a dokážem pomocou ACS v tejto databáze vyhľadávať. Viem vyhľadať informácie o jednom študentovi, ale aj o viacerých naraz. Výhodou vyhľadávania na portály je to že stačí napísať reťazec znakov a systém automaticky napíše json skript, ktorý spustí. Ďalej som vytvoril Blob storage do ktorého som nahral README súbory zo stránky. Vyhľadávanie pomocou Blob storage funguje bez problémov a konštatujem že je efektívnejšie.
       Bol by som rád keby som mohol pokračovať vo vypracovávaní takéhoto zaujímavého projektu aj ďalej. Je tu množstvo vyľadovania a zisťovania informácii ako by sa dal implementovať ACS nástoroj alebo len jeho časť na stránku ZP Wiki. Určite sa pokúsim dotiahnuť tento projekt do úspešného konca.        Bol by som rád keby som mohol pokračovať vo vypracovávaní takéhoto zaujímavého projektu aj ďalej. Je tu množstvo vyľadovania a zisťovania informácii ako by sa dal implementovať ACS nástoroj alebo len jeho časť na stránku ZP Wiki. Určite sa pokúsim dotiahnuť tento projekt do úspešného konca.