Update 'pages/topics/faq/README.md'

This commit is contained in:
Daniel Hládek 2019-12-07 11:52:14 +00:00
parent 5b01adeade
commit 8a3a7c6f26

View File

@ -9,6 +9,8 @@ Pomôže aj záujemcom o štúdium, zamestnávateľom a partnerom katedry na zí
Stránka je založená na princípe WIKI - každý prihlásený použvateľ môže zapisovať na ľubovoľné miesto. Každá zmena aj jej autor sa ale zaznamenáva pomocou [systému GIT](https://git.kemt.fei.tuke.sk). Je jednoduché zistiť, kto urobil kedy akú zmenu a zmenu zvrátiť. Stránka je založená na princípe WIKI - každý prihlásený použvateľ môže zapisovať na ľubovoľné miesto. Každá zmena aj jej autor sa ale zaznamenáva pomocou [systému GIT](https://git.kemt.fei.tuke.sk). Je jednoduché zistiť, kto urobil kedy akú zmenu a zmenu zvrátiť.
Stránky môžte editovať cez web rozhranie systému alebo lokálne pomocou Vášho obľúbeného textového editora a synchronizovať pomocou príkazu `git`. Jedna stránka zodpovedá jednému adresáru. Do adresáru umiestnite text stránky vo formáte Markdown do súboru `README.md` a ostatné súvisiace súbory, napr. obrázky.
## Čo tu nájdem? ## Čo tu nájdem?
Nájdete tu materiály súvisiace s vypracovaním záverečnej práce. Nájdete tu materiály súvisiace s vypracovaním záverečnej práce.
@ -28,29 +30,23 @@ Každý prihlásený používateľ ma svoj osobný profil, za ktorý je zodpoved
- `/students/2016/ab123cd`: Stránka s profilom študenta a prácami na ktorých pracoval. - `/students/2016/ab123cd`: Stránka s profilom študenta a prácami na ktorých pracoval.
## Ako upravím stránky ## Ako upravím stránky cez webové rozhranie
Stránky môžte editovať cez web rozhranie systému alebo lokálne pomocou Vášho obľúbeného textového editora a synchronizovať pomocou príkazu `git`. Jedna stránka zodpovedá jednému adresáru. Do adresáru umiestnite text stránky vo formáte Markdown do súboru `README.md` a ostatné súvisiace súbory, napr. obrázky.
Prihláste sa na katedrový systém GIT. Vyhľadajte repozitár [KEMT/zpwiki](https://git.kemt.fei.tuke.sk/KEMT/zpwiki). Do tohto repozitára môžte vykonávať zmeny pomocou webového formulára, alebo lokálne pomocou textového editora. Prihláste sa na katedrový systém GIT. Vyhľadajte repozitár [KEMT/zpwiki](https://git.kemt.fei.tuke.sk/KEMT/zpwiki). Do tohto repozitára môžte vykonávať zmeny pomocou webového editora, kotrý Vám uľahčí prácu s formátom Markdown.
Cez webové rozhranie nájdite adresár, ktorý patrí k stránke. Ťuknite na súbor `README.md`. V pravom hornom rohu ťuknite na ikonku s perom. Otvorí sa Vám editor v ktorom môžte upravovať. Cez webové rozhranie nájdite adresár, ktorý patrí k stránke. Ťuknite na súbor `README.md`. V pravom hornom rohu ťuknite na ikonku s perom. Otvorí sa Vám editor v ktorom môžte upravovať.
Keď skončíte s úpravami, ťuknite na zelené tlačítko "Commit changes/Potvrď zmeny" celkom dole na stránke. Pre vytvorenie nového adresára stačí dopísať jeho meno pred názov nového súboru a adresár sa vytvorí automaticky. Keď skončíte s úpravami, ťuknite na zelené tlačítko "Commit changes/Potvrď zmeny" celkom dole na stránke. Pre vytvorenie nového adresára stačí dopísať jeho meno pred názov nového súboru a adresár sa vytvorí automaticky.
Ak chcete upravovať pomocou Vášho textového editora, vytvorte si lokálnu kópiu pomocou príkazu `git clone` ## Ako upravím stránky pomocu môjho textového editora
V adresári vytvorte súbor `README.md` na vhodnom mieste a pridajte obrázky a iné súbory. Stránka sa bude volať rovnako ako adresár.
Na konci potvrďte zmeny `git add/git commit` a odošlite `git push`.
Ak chcete upravovať pomocou Vášho textového editora, vytvorte si lokálnu kópiu repozirára. Použite grafický GIT klient, ktorý je súčasťou Vášho editora alebo pomocou príkazu `git clone` .
Ak kópiu už máte vytvorenú, získajte najnovšie zmeny príkazom `git pull`.
V Vašou kópiou môžte vykonávať bežné operácie so súbormi a adresármi - úpravu, premiestnenie alebo vymazanie. Nájdite alebo vytvorte vhodný adresár, a upravte súbor `README.md`, do adresára skopírujte obrázky a iné súbory. Stránka sa bude volať rovnako ako adresár.
Na konci pridajte zmenené súbory príkazom `git add` a potvrďte zmeny príkazom `/git commit`. Zmeny odošlite príkazom `git push`.
## Čo je to Markdown? ## Čo je to Markdown?